Úložiště

Úložiště je externí služba nezávislá na eÚčty.cz, která poskytuje hosting souborů a umožňuje jiným aplikacím práci s těmito soubory.

Služba eÚčty.cz umožňuje propojení s úložištěm:

  • Dropbox

Na úložišti si služba eUcty.cz vytvoří složku eUctyCzData a do této složky bude nahrávat soubory, které připojíte jako přílohy. Uživatel má možnost se k souborům dostat i přes standardní rozhraní příslušného úložiště, ovšem velmi doporučujeme se soubory nijak nemanipulovat, upravovat či přejmenovávat. Pokud služba eÚčty.cz nenalezne na úložišti soubory tak, jak předpokládá, nebudou příslušné přílohy dostupné.

Nastavení úložiště

Nastavení úložiště se dělá v rámci nastavení rodiny. Zde si v v části Nastavení úložiště příloh vyberte příslušné úložiště a poté je propojte účet.

Dropbox

  • Nejprve musíte získat účet u služby Dropbox (pokud jej ještě nemáte) - www.dropbox.com.
  • V nastavení úložiště vyberte Dropbox a poté stiskněte odkaz Nastavit účet Dropboxu.
  • Na stránce Nastavení účtu Dropbox nejprve stiskněte tlačítko Přihlásit k účtu. Tím se Vám otevře nové okno prohlížeče, ve kterém se nejprve přihlaste ke svému účtu Dropbox (pokud máte v prohlížeči uložené přihlášení od dříve, budete přihlášeni automaticky) a poté budete dotázáni, zda chcete službě eUcty.cz dovolit přístup do vašeho účtu. Pomocí tlačítka Allow tento přístup povolte. Následně se zobrazí obrazovka se zprávou o úspěšném povolení. Nyní můžete toto okno prohlížeče zavřít.
  • Vraťte se do okna prohlížeče se stránkou Nastavení účtu Dropbox, kde je nyní k dispozici tlačítko Ověřit a uložit. Stisknutím tohoto tlačítka uložíte přístup k účtu Dropbox (pokud jste je předtím správně povolili) a tím je propojení hotové.