Auta

Nástroj auta slouží pro evidenci informací o Vašem autě (autech), především pak o zaznamenávání údajů o tankování, pomocí kterých jsou počítány nejrůznější ukazatelé o automobilu (průměrná spotřeba, průměrná cena za 1 km, ...), a po evidenci alarmů vztahující se k automobilu (kdy je třeba zaplatit povinné ručení, kdy je třeba zajet na servisní prohlídku, ...).

Evidence aut

Do evidence aut se dostanete z menu Nástroje - Jednoduché plánování.

Na této stránce vidíte seznam automobilů, který máte v evidenci. V tabulce je pro každý automobil zobrazen jeho název a popis a ikony pro úpravu (resp. zobrazení detailu) a smazání.

Nové auto přidáte pomocí volby Přidat auto nad seznamem.

Detail auta

Na této obrazovce naleznete veškeré zadané informace o konkrétním autě.

V horní levé části jsou základní údaje o automobilu, tj. název / značka auta, popis a je-li auto aktivní (neaktivní auto se nezobrazuje na obrazovce přehledu). Pod nimi je tlačítko na úpravu těchto informací (pokud zadáváte nové auto, je stránka automaticky zapnuto v módu zadávání těchto informací).

V pravé horní části obrazovky jsou statistiky o provozu auta generované na základě údajů o tankování (průměrná spotřeba, průměrná cena na 1 km, ...). Tyto statistiky se objeví po zadání druhého záznamu o tankování!

Ve střední části obrazovky je seznam záznamů o tankování. Při zadávání nového záznamu musíte vyplnit datum, stav tachometru, počet natankovaných litrů, cenu za celé tankování (případně upřesnit měnu a kurz, pokud tankujete v zahraničí) a je možné si k tankování připsat poznámku. Dále si můžete na základě údajů tankování nechat vygenerovat transakci na vámi zvolený účet (údaje o transakci vyplňte do pravé části). Pokud transakci nechcete vygenerovat, odškrtněnte volbu Vložit transakci.

V dolní části obrazovky se nalézá seznam alarmů, které jsou připojeny k danému autu. Alarmy auta fungují obdobným způsobem jako ostatní alarmy, pouze jejich zadávání se o něco liší. Při zadávání alarmu je třeba určit, zda se jedná o časový alarm (nastavte Hlídat datum), či zda má alarm hlídat najeté kilometry (nastavte Hlídat najeté kilometry). Podle této volby se pak alarm aktivuje buď po určitém datu, nebo po najetí požadovaných kilometrů (najeté kilometry se určují na základě položky tachometr v údajích o tankování).